Dental İmplant

Günümüz diş hekimliğinde mevcut diş veya diş eksikliklerinin giderilmesi amacıyla en çok uygulanan tedavi yöntemidir. Kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilerek doğal dişlerin köklerini taklit eder ve son derece başarılı bir tedavi yöntemidir. Tek bir diş eksikliğinden total diş eksikliğinin tedavisine kadar bir çok uygulamada en güncel yaklaşımlardır.

Çene kemiğinin içine uygulanan implantlar üzerine gelecek uygun protez ve düzenli ağız hijyeniyle çok uzun yıllar ağız içinde kalabilmektedir.
Uygulanması esnasında lokal anestezi etkinliği ile birlikte hiçbir durumda ağrı hissedilmemektedir.

DENTAL İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLER

Diş köklerini taklit eden dental implantların sayısı mevcut çene kemiğinin durumu diş eksikliğinin miktarı ve mevcut çene anatomisine göre değişmektedir. İmplant uygulamasından sonra tedaviye implant üzerlerine uygun protezlerin yapılmasıyla tedavi sonlandırılır
Dental implant üstü protezler implant üstü sabit protezler veya implant destekli hareketli protezler olarak sınıflandırılabilir.

Dental implant üstü sabit protezler mevcut implantların üzerine yapılan, hasta tarafından takılıp çıkartılamayan sadece hekimin takıp çıkarabileceği protetik yaklaşımlardır. İmplantların konumuna ve sayısın göre implantların üzerine uygun tipi seçilerek uygulanır.
Dental implant üstü hareketli protezler mevcut implantlardan destek alarak uygulanan hastanın takıp çıkarabileceği implant desteksiz hareketli protezlere göre çok daha stabil ve konforlu olan dental implant üstü protezlerdir. Hastanın protezi ile implantlar özel ara parçalarla birbirine bağlanarak çok daha stabil hale getirilir. İmplant uygulanmadan yapılan diğer hareketli protezlere göre çok daha konforlu ve kullanımı rahattır.